Tüükad kätel ja sõrmedel on levinud | Endwarts.ee

Soolatüükad kätel ja sõrmedel

Tüükad kätel ja sõrmedel

Soolatüükad ehk harilikud tüükad esinevad tavaliselt kätel ja sõrmedel ning on, nagu ka nimi ütleb, kõige harilikum tüügaste tüüp. Kuigi need on tavaliselt ohutud, võivad soolatüükad olla inetud ja põhjustada piinlikkust, eriti lastel ja noorukitel. Tüükad esinevad väga sageli – igal kolmandal lapsel ja igal kümnendal täiskasvanul on soolatüükad ning jalatalla tüükad. Nõrgenenud immuunsüsteemiga inimesed on kätel ja sõrmedel esinevate tüügaste suhtes vastuvõtlikumad kui üldine elanikkond. 

Kätel ja sõrmedel esinevate tüügaste põhjused

Tüükaid kätel ja sõrmedel põhjustab inimese papilloomiviirus (HPV) – väga nakkav viirus, mis tungib teie kehasse läbi haavade, kriimustuste või nahalõhede. Viirusega võite nakatuda vahetu kokkupuute kaudu kellegagi, kellel on tüügas, või lihtsalt puudutades eset, mille pinnal leidub viirusesakesi. Pärast nakatumist võib viirus püsida kaks kuni kuus kuud varjatult, enne kui see põhjustab rakkude kiiret kasvu naha väliskihis, tekitades tüüka. Pika peiteaja tõttu on väga keeruline teada, kus te viirusega kokku puutusite.

Soolatüügaste sümptomid

Soolatüügaste sümptomeid on tavaliselt kerge ära tunda. Tüükad esinevad väikeste nahapinnast kõrgemate kasvajatena, mille pind on kõva ja meenutab lillkapsast. Tüükad on tavaliselt ümbert kõvad ja keskelt pehmemad ning keskosas võib näha pisikesi musti täppe. Need on pisikesed kapillaarid, mis varustavad tüügast verega, ja nende esinemine tähendab tihti, et tüügas hakkab kaduma. Soolatüükad on harilikult naha värvi, aga nende värvus võib varieeruda valgest hallikaspruunini. Soolatüükad on tavaliselt ümarad või ovaalsed ja keskmise läbimõõduga 1–10 mm. Kuigi soolatüükad esinevad tihti kätel ja sõrmedel, võib neid esineda ka muudes kehapiirkondades, näiteks jalgadel, põlvedel ja küünarnukkidel.

Soolatüügaste ravi

Enamik tüügastest kaob iseenesest, aga see võib võtta aega üle kahe aasta. Tüükaid ei ole soovitatav eirata, sest seni, kuni te nende kadumist ootate võivad need levida muudele kehapiirkondadele ja teistele inimestele. Värskeid tüükaid on tavaliselt kergem eemaldada kui vanu, mistõttu on parem alustada ravi võimalikult vara. Enamikku tüügastest saab ravida efektiivsete käsimüügiravimitega, nagu EndWarts PEN – see  sipelghappe lahus, mida on lihtne kasutada ja mida tuleb kanda tüükale vaid üks kord nädalas. EndWarts PEN kuivatab tüüka seestpoolt väljapoole, mistõttu aitab teie kehal seda kõrvaldada. Tüükaid saab kodus ravida ka salitsüülhappega, trikloroäädikhappega või külmutamisega. Harvadel juhtudel tuleb tüükaid ravida haiglas.

Tüügaste ennetamine kätel ja sõrmedel

Tüügaste ennetamine on keeruline, sest neid põhjustavat viirust leidub kõikjal. Siiski on teatud ettevaatusabinõud, millega saate minimeerida tüügastesse nakatumise riski. 

  • Peske käsi korrapäraselt ja kuivatage need korralikult
  • Kasutage niisutajat, et kaitsta käsi kuivuse ja naha lõhenemise eest
  • Kaitske käsi haavade ja kriimustuste eest
  • Ärge närige küüsi
  • Vältige kokkupuudet teiste inimeste tüügastega
  • Ärge jagage rätikuid ega kosmeetikavahendeid teistega 
  • Hoidke oma tervist, et teie immuunsüsteem püsiks tugev
EndwartsEE

EndWarts PEN – Tõhus toime

EndWarts PEN kuivatab tüüka, mis kaob ära. Hoitakse ära tüügaste taasteke.

Lugege EndWarts PEN'i kohta

Tüügaste eemaldamine

Oluline on alustada tüügaste ravi kohe pärast nende ilmumist. Kuidas ma saan tüükaid ravida?

Tüügaste eemaldamine

Kuidas tüükaid ära hoida

Kuidas nakatute tüügastega ja mis on parim viis nende ennetamiseks?

Kuidas tüükaid ära hoida
Mylan

Sa lahkud Endwarts.ee

Kui klõpsate käsul "Jätka", jätke see Mylani affiliate veebisait kolmanda osapoole veebisaidi juurde, mis vastutab ainuisikuliselt selle sisu eest.