Salitsüülhape on levinud meetod tüügaste raviks | Endwarts.ee

Salitsüülhape – üks levinumaid meetodeid tüügaste raviks

Salitsüülhape on söövitav happepõhine lahus, mis on üks levinumaid meetodeid tüügaste raviks. Seda saab osta ilma retseptita ning see on saadaval erinevates vormides, nt vedeliku, geeli või plaastrina. Salitsüülhape pehmendab tüügast ja põhjustab selle pindmiste rakkude, mis on nakatunud inimese papilloomiviirusega (HPV), mahakoorumist. Isegi igapäevaselt kasutatuna on salitsüülhape üsna aeglase toimega ravimeetod. Esimeste nähtavate tulemusteni võib kuluda mitu nädalat ja kogu tüüka eemaldamiseni kaks kuni kolm kuud. Salitsüülhapet peetakse hästitalutavaks, aga vahel võib see ravi käigus tekitada kerget nahaärritust, nagu punetus, kuivus ja valulikkus. 

Salitsüülhappe kasutamine tüügaste eemaldamiseks

Salitsüülhappe kasutamise korral tüügaste eemaldamiseks on soovitatav enne ravi alustamist eemaldada kogu valge surnud kude pimsskivi või küüneviiliga. See aitab lahusel jõuda sügavamale koesse. Enne surnud koe eemaldamist võite tüügast või käsna pehmendada, leotades seda 5–10 minuti jooksul soojas vees. Pärast leotamist ja tüükalt surnud koe eemaldamist saate kanda lahuse tüükale kaasasoleva aplikaatoriga ning katta tüüka plaastriga. Seda toimingut tuleb korrata iga päev, soovitatavalt vahetult enne magamaminekut, kuni tüügas kaob. Eduka ravi korral peaks tüügas kaduma kolme kuu jooksul. Olge hoolikas ja ärge kasutage viili ega pimsskivi muudes kehapiirkondades ega tüügast ümbritseval nahal, sest see sisaldab nakatunud rakke, mis võivad levitada viirust tervele nahale. 

Kes peaksid kasutama tüügaste raviks salitsüülhapet?

HPV on nakkav ja seetõttu tuleks hakata tüükaid ravima kohe pärast nende ilmumist. Paljud inimesed kasutavad tüügaste eemaldamiseks kõigepealt salitsüülhapet. See on odav ning üldiselt ohutu ja väheste kõrvaltoimetega. Kuna salitsüülhappe kasutamine suurendab naha, närvide ja kõõluste kahjustamise riski, ei tohiks te seda kasutada juhul, kui teil on diabeet, perifeersete arterite haigus või mõni muu vereringet mõjutav haigus. Juhul kui olete rase või imetate last, peaksite enne paikse salitsüülhapet sisaldava tüügaste eemaldusvahendi kasutamist pidama nõu oma arstiga. 

Uuem meetod tüügaste koduseks raviks on sipelghape, mida võib kasutada kõigil inimestel, sealhulgas alla 4-aastastel lastel, suhkruhaigetel ning rasedatel või imetavatel naistel.

Mis on teised võimalused lisaks tüügaste ravimisele salitsüülhappega?

Mõned inimesed eelistavad oodata, kuni tüükad ise kaovad. See võib siiski aega võtta kuni üle kahe aasta ning samal ajal riskite tüügaste levitamisega muudele kehapiirkondadele ning samuti pereliikmetele ja teistele inimestele, kellega kokku puutute.

Kodused ravivõimalused

Enamikku tüügastest saab eemaldada kodusel teel, käsimüügis oleva sipelghappe lahusega. Sipelghappe puhul on tõestatud, et see eemaldab 12 nädala jooksul üheksa tüügast kümnest1keskmise raviperioodiga kõigest 4–5 nädalat. EndWarts PEN, mis sisaldab sipelghapet, kuivatab tüüka seestpoolt ja aitab teie kehal seda kõrvaldada. See on tüügaste raviks efektiivne lahus, mida võib kasutada kõigil inimestel. Trikloroäädikhape (TCA), monokloroäädikhape (MCA) ja tüügaste külmutamine kodus on teised ravimeetodid, mille kasutamiseks te ei vaja retsepti. 

Haigla raviprotseduurid

 Tüügaste põletamine ja tüügaste külmutamine (krüoteraapia) on kaks levinumat haigla raviprotseduuri. Teisteks võimalusteks võivad olla lasereemaldus ja kirurgia (abrasioon). Kuigi haigla raviprotseduuridega võite näha koheseid tulemusi, on need kallimad. Lisaks võivad haigla raviprotseduurid olla kodustest meetoditest valulikumad ja jätavad vahel nahale armid.

1 2001 Topical formic acid puncture technique for the treatment of common warts. 
Ramesh M. Bhat, MD, DVD, DNB, Krishna Vidya, MD, and Ganesh Kamath, MBBS, DVD

EndwartsEE

EndWarts PEN – Tõhus toime

EndWarts PEN kuivatab tüüka, mis kaob ära. Hoitakse ära tüügaste taasteke.

Lugege EndWarts PEN'i kohta

Tüügaste eemaldamine

Oluline on alustada tüügaste ravi kohe pärast nende ilmumist. Kuidas ma saan tüükaid ravida?

Tüügaste eemaldamine

Tüügaste eemaldamine sipelghappega

Sipelghappe puhul on näidatud, et see eemaldab üheksa tüügast kümnest. Kuidas see toimib ja kes peaksid seda kasutama?

Sipelghape
Mylan

Sa lahkud Endwarts.ee

Kui klõpsate käsul "Jätka", jätke see Mylani affiliate veebisait kolmanda osapoole veebisaidi juurde, mis vastutab ainuisikuliselt selle sisu eest.