Tüügaste eemaldamine koduste ravivõtetega | Endwarts.ee

Tüügaste kodused ravivõtted

Kodustel ravivõtetel on tüügaste ja käsnade puhul palju toetajaid ning juhuslikud tõendid näivad viitavat, et mõned neist võivadki töötada. Siiski on vähe teaduslikke uuringuid, mis neid väiteid kinnitaksid, ja kuna paljud tüükad kaovad ajapikku iseenesest, on keeruline öelda, kas kodune ravivõte on efektiivne. Mõnede populaarsemate koduste ravivõtete korral kaetakse tüügas kleeplindiga või määritakse seda õunasiidriäädikaga. 

Tüügaste eemaldamine kleeplindiga

Kleeplint on tüügaste puhul levinud kodune ravivõte. Selle meetodi korral kaetakse tüügas või käsn umbes kuueks päevaks väikese kleeplindi ribaga, misjärel kleeplint eemaldatakse, tüügast leotatakse ning seejärel eemaldatakse surnud kude pimsskivi või küüneviiliga. Seda toimingut korratakse seni, kuni tüügas kaob. See võib aega võtta kuni kaks kuud. Kuigi on tehtud mõned teaduslikud uuringud kleeplindi kasutamise kohta tüügaste eemaldamiseks, on tulemused varieeruvad. 

Muud kodused ravivõtted

Lisaks kleeplindile on hulk teisi koduseid ravivõtteid tüügaste eemaldamiseks, sealhulgas järgmised. 

  • Õunasiidriäädikas. Õunasiidriäädikas on üks populaarsemaid koduseid ravivõtteid tüügaste puhul ja selle kasutamiseks on erinevaid viise. Üks levinud meetod on leotada vatitupsu õunasiidriäädika sees, panna see tüükale ning katta plaastriga. Seda tehakse kaks korda päevas, kuni tüügas ära tuleb.  
  • Banaanikoored. Väikesed banaanikoore tükid pannakse tüüka peale, viljalihapoolne külg allapoole, ja kaetakse meditsiinilise teibiga. Banaanikoore võib jätta ööseks või terveks ööpäevaks tüükale, kuid seda tuleb iga päev vahetada. 
  • Küüslauk. Tüügast hõõrutakse värskelt hakitud küüslauguküüntega, et katta see küüslaugumahlaga. Seejärel pannakse küüslaugu tükid tüüka peale, lõigatud pool allapoole, ja kaetakse meditsiinilise teibiga. Küüslauk tuleb panna tüükale igal õhtul ning hommikul eemaldada. Nii tuleb toimida kuni kolme nädala jooksul.  
  • Õlirikkad taimed ja ürdid. Vahel kasutatakse tüügaste koduseks raviks sidruniõli ja teepuuõli. Taimse ravimina kasutatakse ka jalglehe (Podophyllum) ekstrakti, mis on mürgine ja mille puhul usutakse, et see tapab tüükakoe rakud. Jalglehe ekstrakti ei tohiks kasutada rasedad ega imetavad naised.

Kodune ravi või tüügaste eemaldamise kodused võtted?

Juhul kui olete proovinud koduseid võtteid tüügaste raviks, kuid edutult, võite proovida tüügaste eemaldamiseks apteegis saadaolevaid käsimüügiravimeid. Üks võimalus, mis on osutunud efektiivseks üheksal juhul kümnest1, on sipelghape – biolagunev orgaaniline ühend, mida saab kasutada tüügaste raviks kätel, jalgadel, küünarnukkidel ja põlvedel. EndWarts PEN, mis sisaldab sipelghapet, on lihtsasti kasutatav, sest seda tuleb kanda tüükale vaid üks kord nädalas ja see imendub otse tüükasse, kuivatades selle seestpoolt. Õigesti kasutamise korral ei jäta sipelghape nahale arme ega põhjusta infektsiooni. EndWarts PEN'i kasutamise puhul kaovad tüükad tavaliselt 5–15 kasutuskorra järel.

1Bhat et al., Topical formic acid puncture technique for the treatment of common warts.Int. J. of Derm .2001,40, p 415-419.

 

EndwartsEE

EndWarts PEN – Tõhus toime

EndWarts PEN kuivatab tüüka, mis kaob ära. Hoitakse ära tüügaste taasteke.

Lugege EndWarts PEN'i kohta

Tüügaste eemaldamine

Oluline on alustada tüügaste ravi kohe pärast nende ilmumist. Kuidas ma saan tüükaid ravida?

Tüügaste eemaldamine

Tüügaste eemaldamine sipelghappega

Sipelghappe puhul on näidatud, et see eemaldab üheksa tüügast kümnest. Kuidas see toimib ja kes peaksid seda kasutama?

Sipelghape
Mylan

Sa lahkud Endwarts.ee

Kui klõpsate käsul "Jätka", jätke see Mylani affiliate veebisait kolmanda osapoole veebisaidi juurde, mis vastutab ainuisikuliselt selle sisu eest.