Tüügaste kõrvetamine | tüügaste kõrvaldamise meetod |Endwarts.ee

Tüügaste kõrvetamine

Tüügaste kõrvetamine on võimalus tüügaste eemaldamiseks ja seda teeb tavaliselt tervishoiutöötaja laserravi või elektrokirurgiaga. Tüükaid võib lasta kõrvetada haiglates või kliinikutes tervishoiutöötajatel, nt meditsiiniõel, dermatoloogil või muul arstil. Ärge kunagi proovige ise tüügast kõrvetada, see võib tekitada vigastusi ja asjatut valu. Elektrokirurgiat ehk elektrolõikust võib kasutada soolatüügaste, niitjate tüügaste ja käsnade raviks. Tüügaste kõrvetamine käib kiiresti ja tavaliselt näete tulemusi kohe, kuigi sellel on suhteliselt madal pikaajalise raviedukuse määr. See võib olla ka üsna kallis, kipub jätma arme ega ole soovitatav kasutamiseks lastel, sest võib tekitada valu. 

Elektrokirurgia

Levinuim tüügaste kõrvetamise meetod on elektrokirurgia, mille puhul tüügas kõrvetatakse kõrgsagedusliku elektrivooluga. Elektrivoolu tungimisel koesse tüügas kuivatatakse ja kõrvetatakse ära. Seejärel kirurg eemaldab tüüka terava noa või väikese lusikataolise instrumendiga. Seda nimetatakse abrasiooniks ja tehakse tavaliselt koos elektrokirurgiaga paikse tuimastuse all. 

 • Kes võiksid kaaluda tüügaste kõrvetamist?

  Kes võiksid kaaluda tüügaste kõrvetamist?

  Sarnaselt teiste tüügaste kõrvetamise kliiniliste protseduuridega soovitatakse seda tavaliselt juhul, kui te ei ole saanud tüükaid eemaldada käsimüügiravimiga. Dermatoloog või muu arst võib soovitada tüügaste kõrvetamist laseri või elektrokirurgiaga järgmistel juhtudel. 

  • Juhul kui teil on olnud tüügas või käsn mitu aastat.
  • Juhul kui olete proovinud erinevaid meetodeid tüügaste raviks, aga need ei ole andnud soovitud tulemust. 
  • Juhul kui tüügas valmistab teile tugevat valu. 
  • Elektrokirurgiat võib kasutada üksikute tüügaste või käsnade raviks, aga mitte suurte kobarate puhul.

Mis on teised võimalused lisaks tüügaste kõrvetamisele?

Tüügaste kõrvetamist kaalutakse tavaliselt vaid siis, kui muud tüügaste ravimeetodid on ebaõnnestunud. Enamikul juhtudest saab tüükaid efektiivselt kodus ravida, kasutades tõestatud toimega käsimüügis olevat sipelghappe lahust, nagu EndWarts PEN, mida saab kasutada kõigil inimestel, sealhulgas alla 4-aastastel lastel. EndWarts PEN kuivatab tüüka seestpoolt väljapoole, aidates teie kehal seda kõrvaldada. õiksite kaaluda haigla raviprotseduure, nagu tüügaste külmutamine (krüoteraapia) või kirurgia (abrasioon).

EndwartsEE

EndWarts PEN – Tõhus toime

EndWarts PEN kuivatab tüüka, mis kaob ära. Hoitakse ära tüügaste taasteke.

Lugege EndWarts PEN'i kohta

Tüügaste eemaldamine

Oluline on alustada tüügaste ravi kohe pärast nende ilmumist. Kuidas ma saan tüükaid ravida?

Tüügaste eemaldamine

Tüügaste eemaldamine sipelghappega

Sipelghappe puhul on näidatud, et see eemaldab üheksa tüügast kümnest. Kuidas see toimib ja kes peaksid seda kasutama?

Sipelghape
Mylan

Sa lahkud Endwarts.ee

Kui klõpsate käsul "Jätka", jätke see Mylani affiliate veebisait kolmanda osapoole veebisaidi juurde, mis vastutab ainuisikuliselt selle sisu eest.