Mis põhjustab tüükaid? | Endwarts.ee

Tüügaste tekitajad

Tüükad ja käsnad on väga levinud ning enamikul inimestest tekib elu jooksul vähemalt üks tüügas, tavaliselt kätel või jalgadel. Aga mis põhjustab tüükaid ja käsnasid? Tüükad on väikesed nahakasvajad, mida põhjustab inimese papilloomiviirus (HPV). HPV põhjustab teie naha pindmises kihis tiheda valgu – keratiini – kasvu, mis moodustab väikeseid ebatasaseid kühmukesi, mis on katsudes karedad. Olemas on üle 100  HPV-viiruse tüübi, seejuures põhjustavad erinevad viirustüved eri tüüpi tüügaste teket. Tüükaid põhjustavad viirused on tavaliselt täiesti kahjutud. Ühed levinumad tüügaste tüübid on soolatüükad, jalatalla tüükad ja lamedad tüükad. 

Sugugi mitte kõik tüükaid põhjustavate viirustega kokku puutunud inimesed ei nakatu. Selle põhjused ei ole täielikult teada, aga arvatavasti on see seotud teie geenide ja immuunsüsteemiga. Juhul kui teie perekonnas on esinenud tüükaid, võite olla viiruse suhtes vastuvõtlikum, samuti on enam ohustatud nõrgenenud immuunsüsteemiga inimesed.

Mis põhjustab tüügaste ja käsnade levimist?

Jooga ilma tüügasteta

HPV-viirus tungib teie kehasse läbi kuiva ja lõhenenud naha või läbi haava või kriimustuse. Pärast nakatumist võivad tüükad levida ühelt kehapiirkonnalt teisele ning küünte närimine võib põhjustada sõrmeotste ja küünte ümbruse nakatumist. Tüükad võivad levida ka inimeselt inimesele, kui kahjustunud nahk puutub vahetult tüükaga kokku, näiteks käesurumisel. Vahetu kokkupuude nahaga on kõige levinum nakatumise viis, kuid viirus võib levida ka kaudselt esemete kaudu, mille pinnal on tüükalt eraldunud nakatunud naharakud. Rätikute jagamine inimestega, kellel esinevad tüükad, või viibimine paljajalu riietus- või duširuumides võib põhjustada tüügaste ja käsnade levimist. Need võivad levida ka kodus ühelt pereliikmelt teisele. Tüükaid ravides saate vältida teiste inimeste nakatamist.

Tüügaste ja käsnade ravi

Tüügaste ennetamine võib olla keeruline, sest tüükaid tekitavat viirust esineb kõikjal. Siiski on tüükad ja käsnad tavaliselt kahjutud, kuid kui olete nakatunud, soovitatakse need siiski eemaldada, et vältida viiruse levimist muudele kehapiirkondadele või teistele inimestele. Enamikku tüügastest saab ravida kodus ning apteekides on saadaval palju erinevaid tooteid tüügaste eemaldamiseks. Seni on salitsüülhape ja tüügaste külmutamine olnud levinumad kodused ravimeetodid, aga nüüd on saadaval uus ravim, mis sisaldab sipelghapet ning kuivatab tüüka efektiivselt seestpoolt. Juhul kui käsimüügiravimid teid ei aita, võite vajada ambulatoorset ravi haiglas, kuigi seda juhtub harva.

EndwartsEE

EndWarts PEN – Tõhus toime

EndWarts PEN kuivatab tüüka, mis kaob ära. Hoitakse ära tüügaste taasteke.

Lugege EndWarts PEN'i kohta

Tüügaste eemaldamine

Oluline on alustada tüügaste ravi kohe pärast nende ilmumist. Kuidas ma saan tüükaid ravida?

Tüügaste eemaldamine

Tüügaste sümptomid

Tüügaste sümptomid on väga erinevad. Mis on kõige levinumad sümptomid?

Tüügaste sümptomid
Mylan

Sa lahkud Endwarts.ee

Kui klõpsate käsul "Jätka", jätke see Mylani affiliate veebisait kolmanda osapoole veebisaidi juurde, mis vastutab ainuisikuliselt selle sisu eest.