Trikloroäädikhappe kasutamine tüügaste eemaldamiseks | Endwarts.ee

Tüügaste eemaldamine trikloroäädikhappega

Trikloroäädikhape ehk TCA on happepõhine geelilaadne ravim tüügaste ja käsnade eemaldamiseks. See on saadaval käsimüügiravimina ja seda saab ise kodus kasutada. Trikloroäädikhape on sarnaselt salitsüülhappele samuti söövitav ja põhjustab tüükakoe pealmise kihi mahakoorumist. Kuid kuna trikloroäädikhape on salitsüülhappest kangem, tuleb selle kasutamisel olla eriti ettevaatlik. 

Kuidas trikloroäädikhapet kasutada?

Trikloroäädikhape tuleb kanda üle kogu tüüka pinna kaks korda päevas, nelja päeva jooksul. Seejärel tuleb pidada neli päeva vahet ja siis toimingut korrata, kuni tüügas kaob (kuni neli korda). Ravimi manustamine võtab palju aega, sest lahus kuivab 10–15 minutit. 

Kes peaksid kasutama trikloroäädikhapet?

Trikloroäädikhappe lahust võib kasutada juhul, kui soovite ravida tüükaid või käsnu kodus. Siiski ei tohiks trikloroäädikhapet erinevalt sipelghappe lahusest kasutada alla 4-aastastel lastel. Lisaks juhul, kui olete suhkruhaige, rase või imetate last, peaksite enne trikloroäädikhappe kasutamist pidama nõu arstiga. Trikloroäädikhappe efektiivsus sõltub suuresti happelahuse kontsentratsioonist. Erinevalt sipelghappe lahustest, millel on kuivatav toime, võib kogu tüüka eemaldamine trikloroäädikhappega olla keeruline. Tüügaste taastekke vältimiseks on oluline eemaldada kogu tüügas. 

Mis on teised võimalused lisaks tüügaste ravimisele trikloroäädikhappega?

Kodused ravivõimalused

Enamikku tüügastest saab eemaldada kodus, kasutades käsimüügis olevaid lahuseid, nagu sipelghape, mille puhul on tõestatud, et see eemaldab kõigest 12 nädala jooksul üheksa tüügast kümnest1. EndWarts PEN, mis sisaldab sipelghapet, kuivatab tüüka seestpoolt ja aitab teie kehal seda kõrvaldada. See on tüügaste vastu efektiivne lahus, mida võib kasutada kõigil inimestel. Muud tüügaste käsimüügiravimid võivad sisaldada salitsüülhapet. Vahel kasutatakse kodus ka krüoteraapiat ehk tüügaste külmutamist.

Haigla raviprotseduurid

Haiglas ravitakse tüükaid tavaliselt vaid raskematel juhtudel, mil käsimüügiravimid ei ole toiminud või tüükad on uuesti tekkinud. Levinumate haigla raviprotseduuride hulka kuuluvad tüügaste põletamine ja tüügaste külmutamine (krüoteraapia).

1Bhat et al., Topical formic acid puncture technique for the treatment of common warts.Int. J. of Derm .2001,40, p 415-419.

EndwartsEE

EndWarts PEN – Tõhus toime

EndWarts PEN kuivatab tüüka, mis kaob ära. Hoitakse ära tüügaste taasteke.

Lugege EndWarts PEN'i kohta

Tüügaste eemaldamine

Oluline on alustada tüügaste ravi kohe pärast nende ilmumist. Kuidas ma saan tüükaid ravida?

Tüügaste eemaldamine

Tüügaste eemaldamine sipelghappega

Sipelghappe puhul on näidatud, et see eemaldab üheksa tüügast kümnest. Kuidas see toimib ja kes peaksid seda kasutama?

Sipelghape
Mylan

Sa lahkud Endwarts.ee

Kui klõpsate käsul "Jätka", jätke see Mylani affiliate veebisait kolmanda osapoole veebisaidi juurde, mis vastutab ainuisikuliselt selle sisu eest.