Tüügaste külmutamine | tüügaste eemaldamine krüoteraapiaga | Endwarts.ee

Tüügaste eemaldamine krüoteraapiaga

Krüoteraapia ehk tüügaste külmutamine on üks levinumaid ja tuntumaid tüügaste ravimeetodeid. Tüükaid saate külmutada ise kodus või lasta seda teha haiglas. Haigla raviprotseduur on tõhusam, sest seal kasutatakse tüüka või käsna külmutamiseks madalamat temperatuuri. Haiglas külmutab dermatoloog või muu arst tüüka vedela lämmastikuga temperatuuril umbes −190 ºC, tappes tüüka rakud. Tavaliselt peate paar nädalat pärast esmast protseduuri uuele visiidile minema ja laskma tüügast uuesti külmutada, sest protseduuri kordamine suurendab raviedukust. Käsimüügis olevad krüoteraapiavahendid ei sisalda vedelat lämmastikku ja külmutavad tüüka vaid umbes −50 ºC juures. Krüoteraapia toimib hetkega ega põhjusta tavaliselt arme, kuid see võib põhjustada valu ja ville. Seetõttu ei ole see soovitatav alla 4-aastastele lastele. 

Kas tüükaid tuleks külmutada kodus või haiglas?

Üldiselt on soovitatav tüügaste puhul kõigepealt proovida käsimüügiravimeid. Juhul kui need ei ole teid pikema aja jooksul aidanud, võite kaaluda tüügaste külmutamist haiglas. Külmaravi on kasutatud palju aastaid ja selle edukuse määr on kõikuv. Teie dermatoloog või muu arst võib soovitada krüoteraapiat haiglas järgmistel juhtudel. 

  • Juhul kui teil on olnud tüügas mitu aastat.
  • Juhul kui olete proovinud tüügaste raviks erinevaid meetodeid, aga need ei ole andnud soovitud tulemust. 
  • Juhul kui tüügas valmistab teile tugevat valu. 
  • Juhul kui teie kehal on palju tüükaid.

Mis on teised võimalused lisaks krüoteraapiale?

Salitsüülhape on olnud kõige tavapärasem kodune ravimeetod. Saadaval on ka uus käsimüügiravim sipelghappega, mida on lihtne kasutada ja mis on seniste tulemuste põhjal eemaldanud üheksa tüügast kümnest1. Ravimit EndWarts PEN, mis sisaldab sipelghapet, võib kasutada kõigil inimestel, sealhulgas alla 4-aastastel lastel, diabeedihaigetel ning rasedatel või imetavatel naistel. õite proovida teisi haigla raviprotseduure, sh tüügaste kõrvetamist, tüügaste lasereemaldust ja kirurgiat.

1Bhat et al., Topical formic acid puncture technique for the treatment of common warts.Int. J. of Derm .2001,40, p 415-419.

EndwartsEE

EndWarts PEN – Tõhus toime

EndWarts PEN kuivatab tüüka, mis kaob ära. Hoitakse ära tüügaste taasteke.

Lugege EndWarts PEN'i kohta

Tüügaste eemaldamine

Oluline on alustada tüügaste ravi kohe pärast nende ilmumist. Kuidas ma saan tüükaid ravida?

Tüügaste eemaldamine

Tüügaste eemaldamine sipelghappega

Sipelghappe puhul on näidatud, et see eemaldab üheksa tüügast kümnest. Kuidas see toimib ja kes peaksid seda kasutama?

Sipelghape
Mylan

Sa lahkud Endwarts.ee

Kui klõpsate käsul "Jätka", jätke see Mylani affiliate veebisait kolmanda osapoole veebisaidi juurde, mis vastutab ainuisikuliselt selle sisu eest.