Tüügaste lasereemaldus | Endwarts.ee

Tüügaste lasereemaldus

Juhul kui olete mõnda aega proovinud käsimüügiravimeid tüügaste eemaldamiseks, kuid edutult, võib dermatoloog või muu arst soovitada teile tüügaste lasereemaldust. Seda ravimeetodit kasutatakse peamiselt tüügaste eemaldamiseks jalgadelt. Laserprotseduuri käigus suunatakse tüükale tugev kiirgusvoog, mis põletab ja hävitab tüükakoe. See on üsna tavaline ja kiire protseduur, kuid erinevalt enamikust muudest ravimeetoditest ei saa seda teha kodus. Kuigi seda tehakse tavaliselt suuremate ja raskemate juhtumite puhul, on oluline meeles pidada, et tüügaste lasereemaldus ei taga tulemusi. Tüügaste lasereemaldusest taastumine võib kesta kaua ja on üsna tavaline, et ravitud piirkond on pärast protseduuri mitu päeva valulik. Vahel tuleb protseduuri korrata. Tüügaste lasereemaldus võib olla ka üsna kallis.

  • Lasereemalduse erinevad tüübid

    Lasereemalduse erinevad tüübid

    Tüügaste lasereemalduseks on mitu meetodit. C02 laserid, mida on kasutatud juba palju aastaid, võivad olla küllaltki efektiivsed, kuid neid seostatakse pikemaajalise valu, aeglase paranemise ja armistumisega. Impulss-värvilaser (PDL) on uuem tehnoloogia, mis kõrvetab läbi tüügast toitainetega varustava veresoone ja hävitab viiruse, toimides nagu immuunvastus. Kolmas võimalus on fotodünaamiline ravi (PDT), mille puhul kantakse tüükale fotosensibiliseerivat kreemi ja seejärel kiiritatakse seda teatud lainepikkusega valgusega.

Kes peaksid kasutama tüügaste lasereemaldust?

Enamikku tüükaid ja käsnu saab ravida kodus, kasutades käsimüügiravimeid. Siiski võib dermatoloog või muu arst soovitada tüügaste eemaldamist laseriga järgmistel juhtudel. 

  • Juhul kui teil on olnud tüügas mitu aastat.
  • Juhul kui olete proovinud tüügaste raviks rinevaid meetodeid, aga need ei ole andnud soovitud tulemust.
  • Juhul kui tüügas valmistab teile tugevat valu.
  • Juhul kui tüükad on suured ja laiaulatuslikud.

Kuna laserkirurgia põhjustab valu, ei ole see sobiv tüügaste eemaldamiseks lastel

Mis on teised võimalused lisaks tüügaste lasereemaldusele?

Laserkirurgiat kaalutakse tavaliselt vaid siis, kui kõik muud tüügaste ravimeetodid on ebaõnnestunud. Enamikku tüügastest saab eemaldada kodus, kasutades sipelghappe lahust, mis on seniste tulemuste põhjal eemaldanud üheksa tüügast kümnest1 ja mida saab kasutada kõigil inimestel. õite proovida teisi haigla raviprotseduure, sh tüügaste põletamist, tüügaste külmutamist (krüoteraapia) ja kirurgiat (abrasioon).

1Bhat et al., Topical formic acid puncture technique for the treatment of common warts.Int. J. of Derm .2001,40, p 415-419.

EndwartsEE

EndWarts PEN – Tõhus toime

EndWarts PEN kuivatab tüüka, mis kaob ära. Hoitakse ära tüügaste taasteke.

Lugege EndWarts PEN'i kohta

Tüügaste eemaldamine

Oluline on alustada tüügaste ravi kohe pärast nende ilmumist. Kuidas ma saan tüükaid ravida?

Tüügaste eemaldamine

Tüügaste eemaldamine sipelghappega

Sipelghappe puhul on näidatud, et see eemaldab üheksa tüügast kümnest. Kuidas see toimib ja kes peaksid seda kasutama?

Sipelghape
Mylan

Sa lahkud Endwarts.ee

Kui klõpsate käsul "Jätka", jätke see Mylani affiliate veebisait kolmanda osapoole veebisaidi juurde, mis vastutab ainuisikuliselt selle sisu eest.