Tüügaste kirurgiline eemaldamine | Endwarts.ee

Tüügaste kirurgiline eemaldamine

Tüügaste kirurgilise eemaldamisega tegeleb haiglas või kliinikus alati tervishoiutöötaja, nt dermatoloog või muu arst. Te ei tohiks kunagi ise proovida tüügast ära lõigata, sest see võib põhjustada asjatut valu ning tekitada infektsiooni. Peamine tüügaste eemaldamise kirurgiline protseduur on abrasioon, kuid pole sugugi ebatavaline kombineerida see protseduur mõne teise ravimeetodiga, nt tüügaste lasereemalduse või elektrokirurgiaga / tüügaste kõrvetamisega. Teile sobivaim valik sõltub tüüka asukohast, suurusest ja tüübist. Abrasiooni on kasutatud tüügaste eemaldamise kirurgilise protseduurina üsna pikka aega ja kasutatakse siiani laialdaselt. See on üsna kiire ja kõrge esialgse raviedukuse määraga, kuid tüügaste taasteke on üsna tavaline. Siiski võib see protseduur tekitada valu ja arme. See võib olla ka üsna kallis.

 • Erinevad kirurgia tüübid

  Erinevad kirurgia tüübid

  • Abrasiooni käigus kraabitakse või lõigatakse tüügas ja selle juured välja terava noa või väikese lusikataolise instrumendiga. Ühe kuni nelja nädala jooksul pärast protseduuri peate haiglasse naasma, et ravitud piirkond üle vaadata. Siis otsustatakse, kas ravi oli edukas või tuleb protseduuri korrata. Protseduuri korratakse seni, kuni tüügas on täielikult eemaldatud.
  • Elektrokirurgia puhul kõrvetatakse tüügas kõrgsagedusliku elektrivooluga. Elektrivoolu tungimisel koesse tüügas kuivatatakse ja kõrvetatakse ära. Elektrokirurgiat kombineeritakse tavaliselt abrasiooniga.
  • Laserprotseduuri käigus suunatakse tüükale tugev kiirgusvoog, mis kõrvetab ja hävitab tüükakoe. Seda kirurgia tüüpi kasutatakse tavaliselt jalatalla tüügaste eemaldamiseks.

Kes peaksid kasutama tüügaste kirurgilist eemaldamist?

Tüügaste eemaldamise operatsiooni kaalutakse tavaliselt vaid raskeimate juhtumite puhul. Teie dermatoloog või muu arst võib soovitada tüügaste kirurgilist eemaldamist järgmistel juhtudel. 

 • Juhul kui teil on olnud tüügas mitu aastat ja näib, et see ei kao iseenesest.
 • Juhul kui olete proovinud muid tüügaste ravimeetodeid, kuid edutult. 
 • Juhul kui tüügas põhjustab teile tugevat valu. 
 • Juhul kui tüügas tekib pärast eemaldamist uuesti. 

Mis on teised võimalused lisaks tüügaste kirurgilisele eemaldamisele?

Tüügaste eemaldamise puhul on kirurgia tavaliselt viimaseks võimaluseks. Enamikku tüügastest saab ravida kodus, kasutades apteegis saadaolevaid käsimüügiravimeid. Salitsüülhape on kõige levinum kodune ravimeetod, aga kodus on võimalik tüükaid ka külmutada. Saadaval on ka üks teine käsimüügiravim, nimelt sipelghape. Ravimit EndWarts PEN, mis põhineb sipelghappel,  võib kasutada kõigil inimestel, sealhulgas alla 4-aastastel lastel, diabeedihaigetel ning rasedatel või imetavatel naistel. Juhul kui ükski kodune ravimeetod teid pikema aja jooksul ei aita, on krüoteraapia (tüügaste külmutamine) haiglas mitteinvasiivseks alternatiiviks kirurgiale.

EndwartsEE

EndWarts PEN – Tõhus toime

EndWarts PEN kuivatab tüüka, mis kaob ära. Hoitakse ära tüügaste taasteke.

Lugege EndWarts PEN'i kohta

Tüügaste eemaldamine

Oluline on alustada tüügaste ravi kohe pärast nende ilmumist. Kuidas ma saan tüükaid ravida?

Tüügaste eemaldamine

Tüügaste eemaldamine sipelghappega

Sipelghappe puhul on näidatud, et see eemaldab üheksa tüügast kümnest. Kuidas see toimib ja kes peaksid seda kasutama?

Sipelghape
Mylan

Sa lahkud Endwarts.ee

Kui klõpsate käsul "Jätka", jätke see Mylani affiliate veebisait kolmanda osapoole veebisaidi juurde, mis vastutab ainuisikuliselt selle sisu eest.